Zaključen je turnir najboljših štirih ekip letošnje sezone slovenskega rokometnega pokalnega tekmovanja, kjer smo na tem turnirju imeli tudi dva ERIMA predstavnika. To sta bila RD Koper, ki je osvojil končno četrto mesto in organizator turnirja RK Jeruzalem Ormož, ki je osvojil končno tretje mesto in s tem bronasto pokalno medaljo. Naslov so osvojili rokometaši Celja Pivovarna Laško, drugo mesto pa MRK Krka Novo mesto.

Po zaključeni zadnji tekmi drugega tekmovalnega dne, so organizatorji izbrali tudi najbolje posameznike celotnega turnirja, ki so prejeli naše ERIMA nagrade. Najboljši posamezniki so bili:
Najboljši vratar: Urban Lesjak (RK Celje Pivovarna Laško)
Najboljši strelec: Rok Žuran (RK Jeruzalem Ormož) - 22 zadetkov
Najboljši igralec: Jernej Papež (MRK Krka Novo mesto)

V prvem dvoboju drugega dne turnirja sta se pomerili ERIMA ekipi, in sicer za tretje mesto. V izredno živčnem srečanju, ki ga je videla ponovno polna dvorana, so temo od prvega sodnikovega žvižga tempo narekovali domačini. Ormožani so namreč prvo četrtine tekme vodili z zadetkom ali dva, nato pa med 18. in 27. minuto naredili delni izid 7:1 in povedli z 15:10. Varovanci trenerja Kopra - Veselina Vujoviča - so do konca prvega polčasa znižali zaostanek in ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 17:13. V drugem delu se je živčnost na obeh straneh nadaljevala in gledalci so nemalokrat videli boj na robu pretepa. Gostje iz obale so domačine ves čas lovili, a na več kot zadetek zaostanka niso prišli. Ormožani so v zaključku tekme gostom ponovno pobegnili in Koprčanom je zmanjkalo sape. RK Jeruzalem Ormož je tako zmagal z 32:28 in prvič v zgodovini kluba osvojil medaljo v pokalnem tekmovanju.

Prvi strelec tekme je bil igralec Ormoža - Rok Žuran - ki je zadel trinajstkrat, pri Kopru pa je bil najbolj učinkovit Aleks Vlah (7 zadetkov).

POKAL SLOVENIJE 2018
Tekma za tretje mesto
RK Jeruzalem Ormož -
RD Koper 32:28 (17:13)
Ljutomer, dvorana ŠIC Ljutomer, 700 gledalcev, sodnika Dominik Majer in Boštjan Žitnik
Ormož:
Balent, M. Šulek; Voljč, Čudič 3, Krasnič, Niedorfer, Žuran 13, M. Hebar, T. Šulek, Kocbek, Ozmec, Mesarič, Vujovič 5, Rajšp 1, Cirar 6, Kavčič 4
Koper:
Postogna, Kocjančič; Breznikar, Dolenc, Vlah 7, Krečič 5, Matijaševič 1, Poklar, Moljk 3, Rapotec, Smolnik 3, Sokolič 4, Guček, Marič 1, Planinc 4, Bratkovič 5
Sedemmetrovke:
Ormož 2 (2); Koper 4 (7)
Izključitve:
Ormož 12 min; Koper 4 min

Na drugi tekmi sta se pomerila aktualni pokalni prvak RK Celje Pivovarna Laško in letos odlična MRK Krka Novo mesto. Čeprav so bili prvi favoriti na tej tekmi, se Novomeščani niso predali. Gledalci so lahko videli izredno izenačen dvoboj, ki se je zaključil v korist Celjanov šele v zadnjih minutah tekme. Novomeščani so takoj pokazali, da želijo na tej tekmi resno in povedli ter vodili vse do 13. minute. Celjani so se zbudili in z delnim izidom 1:5 povedli z 9:13. To prednost so nato držali vse do 51. minute, ko so varovanci trenerja Mirka Skoka še zadnjič poskusili presenetiti Celjane in si približali na zadetek zaostanka (32:33). A jim je pošla sapa, Celjani so dosegli 7 zaporednih zadetkov in zmaga, ter s tem pokal, je bila v njihovih rokah. Končni rezultat je bil tako 33:40 v korist RK Celje Pivovarna Laško.

Finale
MRK Krka - RK Celje Pivovarna Laško 33:40 (17:20)
Ljutomer, dvorana ŠIC Ljutomer, 700 gledalcev, sodnika Dominik Majer in Boštjan Žitnik
Krka: Tomič, Brajer; L. Rašo 6, Bevec 1, Didovič 4, Okleščen 2, Pršina 2, Irman, Jakše 1, Udovič 1, D. Rašo, Papež 8, Kukman, Matko, Ban 3, Klobčar 5
Celje: Lesjak, Panjtar 1; Vujovič, Jurečič 2, Malus 3, Razgor 4, Suholežnik 1, Marguč 6, Grošelj 3, Žabič, Makuc 3, Anić 3, Dujšebajev 2, Mačkovšek 7, Mlakar 5,
Sedemmetrovke: Krka 4 (6); Celje 3 (5)
Izključitve: Krka 4 min; Celje 4 min

Polfinale
RK Jeruzalem Ormož - MRK KRKA 37:28 (17:17)
Ljutomer, dvorana ŠIC Ljutomer, 800 gledalcev, sodnika Miran Teršek in Aljoša Žibret
Ormož: Balent, M. Šulek; Voljč, Čudič 4, Krasnič, Niedorfer, Žuran 9, M. Hebar 4, T. Šulek, Kocbek 3, Ozmec, Mesarič 1, Vujovič 2, Rajšp, Cirar 4, Kavčič 1
Krka: Tomič 1, Brajer; L. Rašo 1, Bevec 1, Didovič 5, Okleščen 8, Pršina 2,  irman 1, Jakše 5, Udovič, D. Rašo, Papež 9, Kukman 1, Matko, Ban 3, Klobčar
Sedemmetrovke: Ormož 3 (5); Krka 1(1)
Izključitve: Ormož 6 min; Krka 12 min

V drugem polfinalu je bila udeleženec še ena naša ERIMA ekipe, in sicer RD Koper, ki jih je čakal boj z državnimi in pokalnimi prvaki - RK Celje Pivovarna Laško. čeprav je bil favorit (na papirju) pred tekmo znan, se Primorci niso predali. Celjani so takoj povedli, a so jim izbranci trenerja Kopra (in selektorja slovenske rokometne reprezentance) Veselina Vujoviča dihali za ovratnik. Celjski rokometaši se tako niso mogli odlepit za več kot tri zadetke. Ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 15:13 v korist Celja. V začetku drugega dela so varovanci trenerja Branka Tamšeta prvič na tekmi povedli s petimi zadetki prednosti (15:20), a so Koprčani ponovno speli znižati rezultat. A več kot to danes ni šlo. Celjani so izkoriščali napake Primorcev in zmagali z rezultatom 27:29.

Prvi strelec tekme je bil kapetan Celjanov David Razgor (8 zadetkov), pri Kopru pa so si lovoriko prvega strelca razdelili Adam Bratkovič, Grega Krečič in Aleks Vlah (5 zadetkov).