Odigrani sta bili obe polfinalni tekmi zaključnega turnirja pokala Slovenije, kjer smo imeli dva ERIMA predstavnika - RD Koper in RK Jeruzalem Ormož. Slednji so bili tudi organizatorji turnirja, ki je potekal v športni dvorani Ljutomer.

Kot prvi sta na igrišče stopili domača ekipa Ormoža in Krke. Nabito polna dvorana v Ljutomeru je napovedovala odličen rokometni spektakel, fantje na igrišču pa so z izenačeno igro to še potrdili. Premoč na igrišču so takoj prevzel gostje, ki so hitro povedli (8:4), a se domačini niso predali. Znižali so zaostanek in Krkašem bili ves čas za petami. Pred koncem polčasa pa so Dolenjce ujeli in tudi povedli, a se je polčas končal izenačeno (17:17). V drugem delu pa smo najprej videli menjavanje vodstva obeh ekip, a vse do 48. minute ko so domačini še zadnjič vodili (26:27). Nato pa so Krkaši naredili delni izid 9:0 in zmagovalec je bil odločen. Krkaški so zmagali z 37:28 in so zagotovili svoj prvi finale pokala Slovenije.

Pri domačinih je bll prvi strelec Rok Žuran (9 zadetkov), prav toliko (9) pa jih je pri gostih dal Jernej Papež.

Pokal Slovenije, Polfinale
RK Jeruzalem Ormož - MRK KRKA 37:28 (17:17)
Ljutomer, dvorana ŠIC Ljutomer, 800 gledalcev, sodnika Miran Teršek in Aljoša Žibret
Ormož: Balent, M. Šulek; Voljč, Čudič 4, Krasnič, Niedorfer, Žuran 9, M. Hebar 4, T. Šulek, Kocbek 3, Ozmec, Mesarič 1, Vujovič 2, Rajšp, Cirar 4, Kavčič 1
Krka: Tomič 1, Brajer; L. Rašo 1, Bevec 1, Didovič 5, Okleščen 8, Pršina 2,  irman 1, Jakše 5, Udovič, D. Rašo, Papež 9, Kukman 1, Matko, Ban 3, Klobčar
Sedemmetrovke: Ormož 3 (5); Krka 1(1)
Izključitve: Ormož 6 min; Krka 12 min

V drugem polfinalu je bila udeleženec še ena naša ERIMA ekipe, in sicer RD Koper, ki jih je čakal boj z državnimi in pokalnimi prvaki - RK Celje Pivovarna Laško. čeprav je bil favorit (na papirju) pred tekmo znan, se Primorci niso predali. Celjani so takoj povedli, a so jim izbranci trenerja Kopra (in selektorja slovenske rokometne reprezentance) Veselina Vujoviča dihali za ovratnik. Celjski rokometaši se tako niso mogli odlepit za več kot tri zadetke. Ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 15:13 v korist Celja. V začetku drugega dela so varovanci trenerja Branka Tamšeta prvič na tekmi povedli s petimi zadetki prednosti (15:20), a so Koprčani ponovno speli znižati rezultat. A več kot to danes ni šlo. Celjani so izkoriščali napake Primorcev in zmagali z rezultatom 27:29.

Prvi strelec tekme je bil kapetan Celjanov David Razgor (8 zadetkov), pri Kopru pa so si lovoriko prvega strelca razdelili Adam Bratkovič, Grega Krečič in Aleks Vlah (5 zadetkov).